ناخن

مراقب ناخنات باش!

مراقبت ناخن

همه ی ما دوست داریم ناخن هایی مرتب و زیبا داشته باشیم.ناخن هایی بلند و کشیده که مستحکم باشد و پوسته پوسته نشود.ناخن هم مانند سایر اعضای بدن به مراقبت نیاز دارد و نقش مهمی در زیبایی ما دارد.داشتن ناخن های سالم نشانه ی سلامت بدن است.

ما در این متن به چند نکته ساده برای مراقبت ناخن هایتان اشاره میکنیم:

-ناخن های شکننده و پوسته پوسته که ناشی از کمبود ویتامین است.

-نقاط سفید روی ناخن که ممکن است به دلیل لاک زدن زیاد باشد

-بی رنگی

-ناخن های قاشقی که ناشی از کمبود آهن است.

ناخن هایتان را خشک و تمیز نگه دارید:

برای تمیز نگه داشتن ناخن میتوانید روی یک مسواک مقداری صابون بزنید ناخن و اطراف آن را به آرامی تمیز کنید.دست های خود را پس از شست و شو خشک کنید.اگر ناخن ها به مدت طولانی در معرض آب قرار گیرد شکننده میشود،پس بهتر است هنگام ظرف شستن از دستکش استفاده کنید.

ازمرطوب کننده استفاده کنید:

همان طور که پوست خود را مرتب مرطوب میکنید برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن ناخن هم باید مرتب آن را مرطوب کنید.روغن نارگیل، بادام یا آووکادو میتواند گزینه ی مناسبی برای مرطوب کردن و مراقبت ناخن ها باشد.

استفاده از لاک پوششی:

لاک پوششی باعث درخشان تر شدن و افزایش استقامت ناخن هایتان میشود.همچنین از رگه رگه شدن ناخن ها جلوگیری میکند.

پروتئین مصرف کنید:

ناخن ها از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است پس اگر در رژیم غذایی خود پروتئین کافی مصرف نکنید باعث شکنندگی و آسیب به ناخن ها میشود.همچنین مواد غذایی ای مثل حبوبات،ماهی و مغزها هم به سلامت ناخن های شما کمک میکند.

برچسب روی لاکتان را بخوانید:

برای ناخن هایتان هم مانند پوستتان ارزش قائل شوید و بر چسب روی لاکتان را بخوانید و از لاک های تقلبی استفاده نکنید.سعی کنید از برندهای مطمین استفاده کنید زیرا مواد نامرغوب موجود در لاک ها موجب شکنندگی ناخن میشود.

پیشنهاد ما

پیشنهاد ما برای شما لاک های این لی است که میتوانید از arayand.ir تهیه کنید.

135 thoughts on “مراقب ناخنات باش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.